Adwokat od wypadków drogowych

Adwokat od wypadków drogowych zajmuje się sprawami dotyczącymi różnego rodzaju zdarzeń drogowych — zarówno z punktu widzenia kierowców, jak i innych uczestników ruchu. Oferuje szeroki zakres usług związanych z przygotowaniem dokumentów procesowych, opinii, a także reprezentacją klientów w sądach.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania Adwokat Poznań

Adwokat od ruchu drogowego: czym jest prawo ruchu drogowego?

Prawo ruchu drogowego to zbiór norm, które regulują zachowania uczestników ruchu drogowego, czyli kierowców, pieszych, rowerzystów i innych osób uczestniczących w ruchu. Normy odnoszą się m.in. do praw i obowiązków przysługujących poszczególnym uczestnikom, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczeń i zakazów, a także kar za naruszenie przepisów.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma zapewnić bezpieczeństwo na drodze, dlatego obowiązuje każdego uczestnika, który się po niej porusza. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą m.in. mandaty, punkty karne, a w skrajnych przypadkach nawet odpowiedzialność karna.

W związku z tym w wielu sytuacjach warto sięgnąć po pomoc adwokata zajmującego się ruchem drogowym. Pomożemy Ci zinterpretować konkretne przepisy, a także poinformujemy na temat praw i obowiązków przysługujących w danej sytuacji każdej ze stron.

Adwokat od ruchu drogowego — zakres świadczonych usług

Adwokat od ruchu drogowego zajmuje się m.in.:

 • udzielaniem porad prawnych — odpowiadamy na pytania dotyczące konkretnych zdarzeń, wynikających z nich konsekwencji oraz uprawnień osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych;
 • sporządzaniem dokumentów — przygotowujemy m.in. opinie, umowy dotyczące kupna i sprzedaży pojazdów, leasingu samochodowego;
 • interpretacją przepisów — analizujemy kwestie związane z przepisami ruchu drogowego, a także ich nowelizacją;
 • reprezentacją interesów klientów w sądach i przed organami administracji państwowej — m.in. uczestniczymy wraz z klientem w posiedzeniach sądu, odpowiadamy na korespondencję z administracją;
 • negocjacjami z firmami ubezpieczeniowymi — w imieniu klienta podejmujemy się negocjacji warunków ubezpieczenia, a także wypłaty odszkodowania;
 • doradztwem przedsiębiorcom w związku z ruchem drogowym — przygotowujemy umowy dotyczące przewozu, ustalania warunków transportu.

Warto przy tym pamiętać, że usługi adwokata mogą dotyczyć zarówno reprezentacji stron umów, jak i oskarżonych czy pokrzywdzonych w konkretnych sprawach. Ruch drogowy to szeroka dziedzina, którą obejmują regulacje karne oraz cywilne.

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat od ruchu drogowego?

Wiele osób uczestniczy w ruchu drogowym w mieście, jakim jest Poznań. Wypadek, kolizja drogowa czy uszkodzenie pojazdu to tylko nieliczne sytuacje, w których pomoc specjalisty od ruchu drogowego może okazać się przydatna.

Nie jest to bowiem jedynie adwokat od wypadków drogowych, ale również prawnik zajmujący się:

 • uczestnictwem w transakcjach związanych ze sprzedażą i zakupem pojazdów;
 • pomocą w uzyskaniu odszkodowania dla uczestników ruchu;
 • nadzorowaniem procedury uzyskania zadośćuczynienia;
 • negocjacjami ze sprawcami zdarzeń oraz firmami ubezpieczeniowymi.

Pomoc adwokata jest szczególnie cenna w skomplikowanych sytuacjach, w których specjalistyczna wiedza przekłada się np. na wysokość odszkodowania czy wymiar kary.

Oferujemy wsparcie zarówno osobom walczącym o odszkodowania za wypadki drogowe, jak i oskarżonym o ich spowodowanie.

Dobry adwokat od wypadków drogowych, czyli jaki?

Dobry adwokat od wypadków drogowych to podmiot mający doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Przepisy dotyczące ruchu drogowego mają rozległy charakter, a ich interpretacja wymaga znajomości orzecznictwa i orientowania się we wciąż zachodzących zmianach.

Specjalista, poza doświadczeniem, powinien cechować się również:

 • dobrymi opiniami wśród klientów;
 • przejrzystą działalnością;
 • cenami proporcjonalnymi do jakości oferowanych usług;
 • profesjonalnym podejściem do klientów.

Wybór odpowiedniego adwokata od wypadków drogowych w Poznaniu przekłada się na komfort podczas prowadzonego postępowania, a także poczucie bezpieczeństwa.