Adwokat od błędów medycznych

Błąd medyczny może być powodem wielu rodzinnych dramatów i komplikacji.
Błąd medyczny – adwokat

Adwokat od błędów medycznych pomoże Ci przed sądem. Pacjenci, którzy zostali nieodpowiednio potraktowani przez szpital lub inną instytucję medyczną, często nie wiedzą, gdzie mają zgłosić problem. Najlepszym wyborem jest skorzystanie z usług adwokata od błędów medycznych, który doradzi, jak postępować w takiej sytuacji. Prawnik medyczny sporządzi również potrzebne dokumenty i pisma, a także przygotuje niezbędne wnioski. Należy pamiętać, że korzystając z usług doświadczonego specjalisty, masz spore szanse wygrać sprawę i otrzymać odpowiednie zadośćuczynienie.

W naszej kancelarii sprawami błędów medycznych zajmuje się adwokat Justyna Plewińska.

Kiedy należy skontaktować się z adwokatem od błędów medycznych?

Do adwokata powinna zgłosić się każda osoba, która została nieprofesjonalnie potraktowana przez personel medyczny. Dotyczy to zarówno zaniechania, działania niezgodnego z zasadami wiedzy medycznej, które niekorzystnie wpłynęło na pacjenta jak i każdy inny błąd medyczny. Adwokat (Poznań) to osoba, która ze swoim doświadczeniem pomoże rozwiązać przedstawiony problem.

Z prawnikiem medycznym warto skonsultować się, gdy lekarz nieodpowiednio przeprowadził operację, przepisywał źle dobrane leki lub nie zapewnił opieki pooperacyjnej. O odszkodowanie można ubiegać się również, gdy specjalista zwlekał z wykonaniem ważnych badań. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać zadośćuczynienie, należy udowodnić, że lekarz postępował niezgodnie z aktualnymi wytycznymi. Instytucję medyczną można zaskarżyć o trzy rodzaje błędów medycznych- diagnostyczne, terapeutyczne i organizacyjne. Pierwsze z nich dotyczą m.in. niezdiagnozowania danego schorzenia lub wskazania na chorobę, która nie dotyczy pacjenta. Błędy terpautyczne zwykle są skutkiem nieodpowiedniej diagnozy. Polegają na nieprawidłowym prowadzeniu leczenia- podawaniu złych leków, pomijaniu ważnych badań czy niewłaściwym przeprowadzaniu operacji. Trzeci rodzaj błędów- organizacyjny, jest ściśle powiązany z nieodpowiednim przygotowaniem personelu medycznego, np. niepełnym wyposażeniu sali.

Błąd medyczny – Adwokat, Poznań

Potrzebujesz pomocy prawnika od błędów medycznych? Adwokaci z Poznania są do Twojej dyspozycji ! Zapraszamy Cię do naszej kancelarii. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych i doświadczonych adwokatów, którzy pomogą Ci wygrać walkę o sprawiedliwość. Działamy głównie na terenie Poznania i okolic, jednak w niektórych przypadkach udzielamy porad w miejscach znacznie oddalonych od naszej siedziby. Jeśli masz problem i potrzebujesz szybkiej pomocy, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał zadośćuczynienie za błąd medyczny. Adwokat (Poznań) jest zawsze do Twojej dyspozycji.