Prawo Rodzinne – adwokat w Poznaniu

Prawo rodzinne to dziedzina prawa ingerująca w bardzo prywatne i istotny element życia każdego człowieka. Adwokat Poznań pomoże Ci rozwikłać problemy.

Kancelaria prawa rodzinnego

Prawo rodzinne – z pasji, chęci pomocy, ale i na skutek wyboru klientów prawo rodzinne stało się tą dziedziną, z powodu której wyodrębniliśmy w naszej kancelarii specjalną komórkę do spraw rodzinnych, nad którą czuwa adwokat Justyna Plewińska.

Specyfika spraw z prawo rodzinne

Sprawy rodzinne są wyjątkowe z uwagi na natężenie emocji, które im towarzyszą. Przebieg sprawy ma swoje odzwierciedlenie w życiu rodziców i dzieci. Zdajemy sobie sprawę ze specyfiki spraw rodzinnych, z konieczności działania w sposób ostrożny. Działanie musi być jednocześnie zdecydowane – zapewniamy obsługę specjalisty adwokata rodzinnego.

Mając na uwadze znaczenie skutków jakie mogą wywołać orzeczenia w sprawach rodzinnych, angażujemy się w sprawę i dążymy do osiągnięcia rozstrzygnięcia zgodnego z oczekiwaniami naszych Mandantów. Na każdym etapie sprawy o rozwód czy separację oraz w sprawach dotyczących alimentów czy kwestii związanych z opieką nad dzieckiem, zapewniamy profesjonalne wsparcie prawne. Rozpoczynamy od udzielenia wskazówek w przedmiocie gromadzenia materiału dowodowego. Następnie przygotowujemy pozwy, wnioski i wszelkie pisma przygotowawcze. Oczywiście na każdym etapie reprezentujemy Klientów – zapewniając poufność i dyskrecję.

Używamy stanowczej i rzeczowej argumentacji niezbędnej dla zabezpieczenia interesów naszego Klienta. Staranne przeprowadzenie sprawy o rozwód z odpowiednio zgromadzonym materiałem dowodowym to podstawa, zwłaszcza że jego nieuchronnym następstwem jest sprawa o podział majątku

sprawach rodzinnych, zwłaszcza w sprawach o rozwód, często poruszane są tematy dotyczące najbardziej intymnej sfery życia Klientów, dlatego w zależności od preferencji Klienta – dla zapewnienia najwyższego komfortu, oferujemy możliwość wyboru zlecenia prowadzenia sprawy adwokatowi rodzinnemu mężczyźnie lub kobiecie.  

Sprawy – prawo rodzinne

Naszymi usługami obejmujemy sprawy o:

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi niektórymi publikacjami (więcej na blogu!) dotyczącymi spraw rodzinnych:

Koronawirus a kontakty z dzieckiem

Koszty rozwodu

Rozdzielność majątkowa

Adwokat w sprawie rodzinnej w Poznaniu

Sprawy rodzinne prowadzimy w Poznaniu, ale również w innych miastach – w szczególności w Łodzi

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego reguluje Kodeks rodzinny i opiekuńczy (KRO). Postępowania sądowe z zakresu tej dziedziny prawa toczą się w oparciu o procedury Kodeksu postępowania cywilnego (KPC).